Pilnīgi tīrs zelts ir tik mīksts, ka to var veidot kailām rokām.
Sibīrijas pilsēta Verhojanska Sahas Republikā atzīta par aukstāko apdzīvoto vietu pasaulē. Tur janvāra vidējā temperatūra ir -50 C.
Miljonam izsalkušu odu būtu jāiedzeļ vienalaikus, lai cilvēkam no ķermeņa izsūktu visas asinis.
Svīres ir putni, kas spēj gulēt lidojuma laikā.
Zeltu var izmantot par pārtikas piedevu, jo tas neuzkrājas organismā un tiek izvadīts. Pārtikas piedevu reģistrā tam dots apzīmējums E175.
Aprakstot kaut ko smagu, mēdz teikt: smags kā svins. Patiesībā būtu jāsaka - smags kā zelts, jo kubikmetrs zelta sver 19,3 tonnas, bet kubikmetrs svina - 11,34 tonnas.
Visgudrākais cilvēks neko neizgudroja - Viljams Sidiss bija apdāvināts brīnumbērns, ko dēvēja pat par visgudrāko cilvēku pasaulē. Uzskata, ka IQ testos Sidiss būtu ieguvis 280 - 300 punktu (vidēji cilvēka IQ ir 90 - 110 punktu). Tomēr viņš nomira 1944.gadā 46 gadu vecumā, neguvis izcilus panākumus.
Suecas kanāls pastāv jau 140 gadus - To atklāja 1869.gadā. Būvniecība ilga desmit gadu, un tās laikā gāja bojā tūkstošiem cilvēku, lielākoties no holeras. Kanāls saīsināja kuģošanu starp Eiropu un Austrumiem par 11 000 km.
Vidējais degšanas ilgums pirmajām spuldzēm bija 45 stundas. Mūsdienās - aptuveni 45 diennnaktis. Ekonomiskās spuldzes var degt 10 000 stundu.
Telūrs (ķīmiskais elements) - tas ir samērā maz toksisks, bet organismā tas pārvēršas par dimetiltelūru, kas piešķir nelāgu elpu un ķermeņa dvaku. Ja apēsti 15 mg telūra, slikta elpa saglabājas 8 mēnešus.
Mūsu organisms satur aptuveni 40 l ūdens un tik daudz dzelzs, lai izkaltu trīscollu naglu, tik daudz oglekļa , lai pietiktu 900 zīmuļiem, tik daudz tauku lai pietiktu 7 ziepju gabaliem, tik daudz sēra, lai pietiktu 2200 sēkociņiem, un tik daudz fosfora, lai iznīdētu sunim blusas.
Singapūra, tulkojot no sanskrita, nozīmē ''lauvu pilsēta''. Tas rada izbrīnu, jo šajā pilsētvalstī un tās apkaimē lauvas nedzīvo un nekad nav manītas.
98,5 % Saules sistēmas kopējās masas ir koncentrēti Saulē, kas sver aptuveni 330 000 reižu vairāk nekā zemeslode.
Indiāņi izmantoja bifeļu žultspūšļus, lai iegūtu dzelteno krāsvielu, ar kuru krāsoja seju.
Norvēģim Berntam Eunem ir radzene, kas kalpojusi jau 124 gadus. Viņam to transplantēja 1958. gadā no miruša cilvēka, kurš bija dzimis 1885. gada 12 jūnijā.
Mērena klepus laikā gaiss no plaušām tiek izpūsts ar aptuveni 100 kilometru stundā lielu ātrumu.
Elizabetes 1 laikā, 16.gs. beigās, pipari bija tik dārgi, ka tirgotāji šīs gršvielas graudiņus pārdeva tikai pa vienam.
Elektriski lādētie sudraba joni efektīvi nonāvē baktērijas un vīrusus, tādēļtos izmanto dzeramā ūdens sterilizēšanai. Iespējams, šī sudraba īpašība izskaidro seno tradīciju mest akās monētas.
Savvaļas citronu koki vairs nav sastopami dabā, tāpēc neviens nevar droši pateikt, no kā cēlies mūsdienu citrons.
Ziemeļu jakana ir putns ar garākajiem pirkstiem attiecībā pret augumu. 23 cm garajai jakanai ir 14 - 15 cm gari pirksti, un tā var staigāt, piemēram, pa ūdensrozēm. Jakanu dēvē arī par Jēzus putnu.
Daltonismu jeb krāsu aklumumu par slimību atzina tikai 18.gs. beigās, kad anglis Džons Daltons uzrakstīja disertāciju par to. Arī viņš pats neatšķīra krāsas.
Stiklam plīstot, plaisas izplešas ar 5000 km/h lielu ātrumu.
Portugālē ražo 60 % no visiem pasaules korķa aizbāžņiem.
Aligatorbruņurupuči ir maitēdāji. Dzīvnieki tik lieliski prot atrast sev barību, ka policisti ASV tos dažreiz izmanto par pēdu dzinējiem, lai uzmeklētu līķus.