Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
8
970

Daugavpils iedzīvotājai - Aksēnijai Ankididovnai Mitušovai ceturtdien nosvinēja savu 112 gada dienu. Apsveikt vīnu ieradās darbinieki no pašvaldības un paziņoja ka balstoties pēc gerentaloga faktiem, šī sieviete ir visvecākā Eiropas iedzīvotāja.

Piedzima Aksēnija vēcticibnieku ģimenē, kur audzināja vēl 11 bērnus. Ģimene dzīvoja tajā vietā kur nesen vēl darbojās "Visaginskaja" atomstacija.

Uz jautājumu sakarā par veselību gados veca sieviete atbildēja - Visu savu mūžu esmu turējusies pa gabalu no ārstiem, viņiem es arī tīri pie sirds nēsmu gājusi. Pēdējos piecus gadus viņus vispār neēsmu redzējusi. Tikai vienu reizi savā mūžā, esmu bijusi slimnīcā. Nokritu un salauzu ribas, bet vairāk par divām dienām nebiju ārstējusies.Pati atnācu mājās-paldies Dievam-Tikai 2 km bija ko iet. Es uzskatu ka ja iet runa par ēdienu , tad nav jābūt skopam,ievērot postus,iet svētnīcās, lūgites mājā. Redziet, ši vecā ikona tika mantota man no mana tēva. Viņš nekad uz mums -bērniem, nebija pacēlis roku,kā arī mans Vīrs - Evtifijs Evtifeivič, lai vieglas smiltis viņam. Neviena slikta vārda nav pateicis ne man ,ne mūsu trijiem dēliem. Garīgs miers, un cieņa vienam pret otru - Lūk jums būs pilnveidota un gara dzīve.

Konstantu interesi pret Eiropas vecāko cilvēku izrāda ārzemju zinātnieki kuri pēta ilgdzīves problēmas. Šī gada, vasara bija atrbaukuši divi gerantalogi no Vācijas un Īrijas. Aksēnija nebija nemaz nogurusi un dedzīgi piedalījās dažnedažādos pētāmos testos.. Ārzemju pētnieki atklāja milzum daudz infromācijas un nobrīnījās,ka Latvijā visiem ir vienalga ka viņu pašu Tēvzemē dzīvo tik unikālas un reti sastopamas sievietes. Vienai no tām ir tikai uz vienu gadu mazāk nekā Aksēnijai- Dzīvo tai paša rajonā kur Aksēnija

Ceru ka jums patika un turēsim īkšķus lai ši sieviete nodzīvotu vēl tik pat daudz !

Uzskatu šo par origināl rakstu jo tulkoju pats no Krievu valodas un bildes meklēju arī pats iekš spoki.lv :)

Jauku vakaru jums spoki! :)

 Autors: rusis Daugavpilī dzīvo 112 gadus veca sieviete kura ir vecāka E
1.
Aksēnija Ankididovna Mitušova Autors: rusis Daugavpilī dzīvo 112 gadus veca sieviete kura ir vecāka E
2. Aksēnija Ankididovna Mitušova
 Autors: rusis Daugavpilī dzīvo 112 gadus veca sieviete kura ir vecāka E
3.
8
970
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [88]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
andrejsupītis avatars
Medaļa PirmavotsMedaļa PaparazziMedaļa Bestsellers
  andrejsupītis 11.02.11 21:52
157
1

Iedomājieties ko tas cilvēks savā dzīvē ir redzējis... Cara laiki, pasaules kari, LR neatkarība, Ulmaņlaiki utt. Interesanti, kurš laiks viņai patika visvairāk.

sporcmen avatars
Medaļa O!ZorroMedaļa ŽurnālistsMedaļa Sertificēts spoks
  sporcmen 11.02.11 22:03
99
1

un turēsim īkšķus lai ši sieviete nodzīvotu vēl tik pat daudz !

 

Nu tu i optimists

iqzero avatars
Medaļa TīģerisMedaļa Seko draugiem 3000Medaļa Sertificēts spoks
  iqzero 11.02.11 21:54
40
1

2 un 3 bilde izskatas pec diviem dazadiem tantukiem,bet paklajs nekad nedirs-tantuks viens un tas pats :D + par rakstu

spoku dienas joks

davias avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa StudentsMedaļa Teamwork
  davias 11.02.11 23:04
31
0

psc .. iedomājaties , ko šitais tantuks ir piedzīvojis ?! :O Viņai pirmā pasaules kara laikā jau bija pilngadība !!!! :O psc....   viņa grāmatu varētu sarakstīt, par laiku maiņu ... īstenībā , ja tā padomā, cik ir cilvēku, kas dzīvojuši trijos gadsimtos ? ....

Fosilija
Spoku fosilijas ikonaFosilija 12.02.11 00:41
26
5

Izskatas uz 80 gadiem...

Gaišāspuldzīte avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoks
  Gaišāspuldzīte 12.02.11 10:52
17
0

viņa varētu būt labas vēstures skolotāja

Minka Mika avatars
Medaļa Kalnu kristālsMedaļa DrakulaMedaļa Arheologs
  Minka Mika 12.02.11 11:46
14
1

vieniigi tad sanaak ka vinja nav latviete... :p

Trekeriss avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas joks Haltūrists
  Trekeriss 12.02.11 10:33
8
0

izskatas jaunāka, vot uz to muūsdienās sievietēm ir jācīnās uz jaunumu !

4zodi avatars
Medaļa Veiksmes lādeMedaļa RecidīvistsMedaļa Spoks
  4zodi 11.02.11 22:30
8
0

Nu tante malacis, novēlu vēl tikpat daudz nodzīvot!

dunduciene avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa SensācijaMedaļa Man ir kredīts
  dunduciene 12.02.11 10:59
8
0

2. bildē atgādina Mirttanti no "Limuzīns Jāņu naksts krāsās" :)

Izskatās mīļa ome. :)

redy3 avatars
Medaļa SviestmaizeMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Redaktors iesaka
  redy3 12.02.11 18:29
6
0

Papildus info no citiem avotiem ( 2009. gada raksts) Interesanti !

Naujenes pagasts ir bagāts ar lielu ilgdzīvotāju skaitu, viņu vidū Vecstropu ciematā mītošā vecticībniece Aksēnija Mitušova nule kā nosvinējusi savu 110 dzimšanas dienu, kļūstot par vecāko Latvijas iedzīvotāju, kā arī vienu no vecākajām pasaulē.

Kā pastāstīja Naujenes pagasta dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vija Linarte, naujeniešiem Annai Fjodorovai, Juzefam Kokinam un Josifam Staņevičam šogad aprit 95 gadi, Pāvelam Smirnovam novembrī būs 100, Genovefai Grustānei janvārī apritēja jau 109 gadi, taču Aksēnija Mitušova pārspējusi visus un februārī nosvinējusi savus 110. šūpuļsvētkus. Jubilāre reizē ar Naujenes pagasta apsveikumu saņēmusi 100 latu un ziedus.

Aksēnija ar savu ilgdzīvošanas rekordu pārspējusi tēvu, kurš nodzīvojis 107 gadus, taču viņai vēl jāpagaida līdz vectēva 116 gadiem. Tātad arī iedzimtība un stipra mantotā veselība, bet ne tikai tas vien. Jau kopā ar Naujenes pagasta Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības centra sekretāri Aļonu Agafonovu Vecstropu ciematā uzmeklējot un redzot nelielo koka namiņu ar vecticībnieku apbūvei raksturīgajiem kokā grieztajiem logu sandrikiem, rodas priekšstats par gaišu sakārtotību. Tas nemainās, arī pārkāpjot mājas slieksnim. Pārsteigums ir liels, kad rekordlielā vecuma jubilāri pārsteidzam ņipri rosāmies pa virtuvi un kopā ar dēlu pusdienojam. Abi laipni sagaida ciemiņus un stāsta, ka jubilāre dzimusi vecticībnieku ģimenē Lietuvā, Ignalinas rajonā, taču, mainoties varām, viņas ģimene bija devusies bēgļu gaitās uz Latviju, kur dienējis Aksēnijas brālis. Kolektivizācijas laikā padomju gados audzējusi mājās kolhoza cūkas. Naujenes pagastā viņa dzīvo jau 35 gadus, kopš iegādājusies mājiņu Daugavpils pievārtē esošajā Vecstropu ciematā, kur mitinās joprojām. Latviju tāpat kā Lietuvu Aksēnija uzskata par savām mājām. Sirmgalve joprojām mīl skatīties televīzijas pārraides dzimtajā lietuviešu valodā. Aksēnija ar lielu sirsnību stāsta par savu vīru Jevtihiju, ar kuru kopā nodzīvojusi 43 gadus, izaudzinājusi trīs dēlus – Aņisimu, kam 78 gadi, Ivanu, kam 74 gadi. Bet jaunākajam dēlam Savēlijam vēl tikai 54 gadi... Dēliem pieci mazdēli, kā arī paliels pulciņš mazmazbērnu. Jaunākais dēls dzīvo pie mātes un palīdz mājas darbos, – sagādā, saskalda un ienes malku, ienes ūdeni, bet rosīgās sirmgalves ziņā joprojām sīkie mājas darbi – krāsns kurināšana, ēdiena gatavošana un nedaudz arī uzkopšana, kur palīdzot arī vedekla. Nedēļas nogalē Aksēnija pati ejot pirtī.

Jubilāre teic, ka ilgi dzīvot viņai palīdz Dievs un darbs. Dēls Savēlijs gan piemetina, ka mamma mēdzot arī ik dienu iedzert pa tējkarotei balzama. Tas – asinsritei. Taču sirmgalves apci*juma reizē ievēroju lielu saskaņu, dzīvīgu enerģiju un iekšēju gaišumu, ko izstaroja abi satiktie cilvēki, kā arī vienkāršais, bet košais un saulainais mājas iekārtojums. Piedzīvojusi divas gadsimtu mijas, divus pasaules karus un neskaitāmas varas un laiku maiņas, un tagadējā saimnieciskā krīze tāds sīkums vien esot. Viņa nemēdz sūdzēties par grūtajiem laikiem, jo zina, ka cilvēki pēc kariem dzīvojuši vēl grūtāk, tomēr izdzīvojuši. Tomēr no raizēm neizbēgt. Sirmgalve joprojām pārdzīvo notikumu pirms desmit gadiem, kad viņai bijis vēl tikai 100 gadu un kad dienas laikā mājā nozagtas ikonas.

Sarunā ar ņipro sirmgalvi un viņas jaunāko dēlu Savēliju noskaidrojās, ka možu garu, labu veselību un sirdsmieru palīdz saglabāt tuvinieku mīlestība, sirsnība, veselīgs dzīvesveids. Sirmgalvei piemīt lieliska humora izjūta, jo fotografējoties viņa raida prom veco kaķi, bet labprāt pozē ar jauno murrātāju, jo tam līdzās arī pati jūtoties jaunāka. Kafiju mēdzot dzert vienīgi ar pienu, kas pirkts tieši no zemniekiem, jo veikala piens tikai saucoties piens, bet neesot piens. No gotiņas – cita lieta. Tāpat ilga mūža noslēpumā ietverams kārtīgums, pieticība un – tas ir ļoti būtiski – ticība. Aksēnija ir vecticībniece un ik dienu sāk, rītos nomazgājot seju un lūdzot Dievu. A. Mitušova stāsta, ka ar dēla Ivana atbalstu apmeklē lūgšanu namu Nīderkūnos, bet dažkārt vecticībnieku mācītājs viņu apmeklē mājās.

 

AddictedToYourTattoo avatars
Medaļa Twittera čomsMedaļa DeputātsMedaļa Dienas joks
  AddictedToYourTattoo 11.02.11 22:31
9
3

Viņa ir piedzīvojusi divas gadsimtu maiņas.. 

ColorLife avatars
Medaļa AmorsMedaļa Mani sirdspukstiMedaļa Amors
  ColorLife 12.02.11 10:21
4
0

Var redzēt, cilvēku acīs vel možumu! :)

eelektro avatars
Medaļa Redaktors iesakaMedaļa Dienas joksMedaļa Jubilārs
  eelektro 12.02.11 13:20
4
0

njaa edomājies tu esi mazs un dzivo blakus vecai tantei ...tad.... tu izaudz un viņa tāda pati :D .... tad .... tu uz nāvesgultas un viņa tev medus burciņu atnes :D:D

ShadyZ avatars
Medaļa Spoki flameMedaļa JubilārsMedaļa Žurnālists
  ShadyZ 12.02.11 10:45
4
0

Ne, paldies! Liels prieks no tik gara muza, nav, ja pa pusei ka darzenis + vel visi vienaudzi zem zemes..... Bet ta kundze neko tik cienijama vecuma!

Trugor avatars
Medaļa RecidīvistsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  Trugor 15.02.11 12:30
3
0

Tas tantuks nemaz neizskatās tik slikti priekš saviem gadiem.

aparaac avatars
Medaļa Spoks
  aparaac 12.02.11 10:11
2
0

vairāk tādu cilvēku.

Džolanta avatars
Medaļa Admins iesakaMedaļa RecidīvistsMedaļa Žurnālists
  Džolanta 12.02.11 13:33
2
0

bet izskatās nevis uz 112, bet uz kādiem 80.

forši. :)

iesaaceeja avatars
Medaļa SpoksMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Sviestmaize
  iesaaceeja 16.02.11 13:42
1
0

Mjaa izskatās kā mana omīte :) ( lai vieglas smiltis viņai) bet viņai tikai 89 bija :) Šitas foršs tantuks ;)

ghost07 avatars
Medaļa TeamworkMedaļa SensācijaMedaļa SEO
  ghost07 12.02.11 15:29
1
0

psc sieviete kura dzimusi 1899 gadaa...  3 gadsimti

« 1  2  3  4  5 »