Ceru ka jums patiks =)
10. Fakti par ziloņiem =)2

Dienvidāzijā līdz pat 19. gs. ziloņi tika izmantoti spīdzināšanai un nāvessodu izpildei. Dzīvnieki tika īpaši apmācīti un atkarībā no apmācības varēja sodāmo personu vienkārši samīt vai noraut konkrētu ekstremitāti un pat spīdzināt vairākas dienas (ir saglabājušās ziņas par kādu spīdzināšanu, kas ilga piecas dienas). Bieži soda izpildes tika veiktas publiski. Šāda veida izrādīšanās bija svarīga valdošajām personām- soda izpilde ar ziloni simbolizēja tā saimnieka absolūto varu pār cilvēkiem un dzīvniekiem.

1916. gada 13. septembrī pirmo uz vienīgo reizi pasaules vēsturē tika pakārts zilonis. Tā bija cirka ziloņmāte Mērija (attēlā), kuru pakāra par to, ka viņa bija nogalinājusi vairākus cilvēkus.

Ziloņa snuķī var saiet līdz pat diviem galoniem ūdens, viņš ar to ūdeni padzerās un nomazgājas.

Ziloņi prot skaitīt, eksperimentā ziloņiem ļāva izvēlēties starp 2 ābolu spaiņiem. Dzīvnieki neredzēja spaiņus, tikai dzirdēja krītam tajos ābolus. Vienā spainī bija par pāris āboliem vairāk, un ziloņi 8/10 gadījumu izvēlējās pilnāko.

Ir zināms ka zilonim var iemācīt līdz pat 60 komandām, bet ir arī iespējas zilonim iemācīt vairāk komandas, viņš ļoti labi un ātri saprot.

Zilonis dzimumbriedumu sasniedz aptuveni trīspadsmit gadu vecumā. Ka jau ierasts starp zīdītājiem, mātīte izvēlās lielāko, spēcīgāko un, kas svarīgi, vecāko tēviņu barā, un pievērš tā uzmanību ar īpašām smaržām un skaņām. Mātīte ir dzimumaktīva tikai dažas dienas gadā.

1903. gada 4. janvārī Ņujorkā spuldzes izgudrotājs Tomass Edisons izpildīja publisku nāves sodu zilonim, nogalinot to ar elektrību.
Nebūt ne populārais 28 gadus vecais zilonis vārdā Topsija tika vainots trīs dresētāju nāvē. Ziloni bija plānots pakārt, bet Amerikas biedrība dzīvnieku aizsardzībai pret nežēlību sacēla protestu vētru. Tā nu nācās meklēt ‘humānāku’ veidu, kā sodīt noziedznieci.

Kāds ziloņu mazulis no Taivānas pamanījies iesprūst kanalizācijas bedrē. Pateicoties operatīvai glābēju darbībai viss gan beidzies ar tikai pāris nobrāzumiem.
Arī lieliem dzivniekiem gadās kaut kur iesprūst

Ziloņu sala tikusi pie sava nosaukuma pateicoties tās formai- no satelīta tā izskatās pēc ziloņa galvas. Bet varbūt dēļ salas priekšvēstnešiem- pirmais, kas liecina, ka tuvumā atrodas sala, ir jūras-ziloņi.

2011. gada 30. oktobrī Emenes zoodārzā zilonis Radža nejauši iegāzās aploka padziļinājumā un krītot nolauza gabalu no sava ilkņa. Zoodārza personālam izdevās nomierināt un izcelt ziloni no padziļinājuma tikai nākamajā dienā.
Tev patiks šie raksti
