Tatad sāku domāt vai ir nepiecišamība likt jaunas daļas šim rakstam, gribētu to uzzināt no jums, lasītājiem vai ir vērts taisīt 5 - to un nakosās daļas par šo cilvēku?
Savus komentārus lūdzu atstāt šajā vai kādā no jaunākām daļām, šeit būs arī linki uz 2;3 un 4 daļu, paldies par uzmanību! :)
Raksts ir pacelts
http://www.spoki.lv/vesture/Stalina-dzive-2dala/245790">http://www.spoki.lv/vesture/Stalina-dzive-2dala/245790
http://www.spoki.lv/vesture/Stalina-dzive-3-dala/269980">http://www.spoki.lv/vesture/Stalina-dzive-3-dala/269980
http://www.spoki.lv/vesture/Stalina-dzive-4-dala/613240">http://www.spoki.lv/vesture/Stalina-dzive-4-dala/613240
Staļina (Džugašvili) tēvs Gori iepazinās ar Katarīnu Geladzi, bijušā dzimtcilvēka meitu, uz 1874. Gadā viņus salaulāja. Staļina māte bija lasīt un rakstīt nepratēja un, tāpat kā vīrs, neprata krievu valodu. Josifs Džugašvili piedzima 1879. Gada 21. Decembrī nelielā Gruzijas pilsētiņā Gori.
Pirmie trīs bērni šajā ģimenē nomira vēl zīdaiņu vecumā. Arī Soso (Staļina bērnības iesauka) smagi izslimoja bakas. Uz sejas palika rētas, un roka zaudēja kustīgumu. Vēlāk tā viņu paglāba no iesaukšanas armijas dienestā un gandrīz no nenovēršamas nāves Pirmā pasaules kara frontēs.
Mātei, lai dotu iespēju dēlam mācīties, nācās strādāt par veļas mazgātāju. Soso mātes cerības attaisnoja: 1894. Gadā viņš kļuva par labāko skolēnu. Tā paša gada septembrī viņu uzņēma Tbilisi Garīgajā akadēmijā, un šī mācību iestāde līdz 1899. Gadam noteica jaunieša attīstību un garīgo apvārsni. Jau 1896. Gadā akadēmijas inspektors ierakstīja piezīmi, ka Josefs Džugašvili lasa grāmatas (Ščedrinu, Gogoli, Čehovu, Tolstoju, Tekeriju, Igo, Balzaku, Darvinu, Feierbahu, Spinozu, Mendeļejevu).
1899. gadā viņš iestājās nelegālajā sociāldemokrātiskajā organizācijā.
1899. gadā Džugašvili par pārkāpumiem un neierašanos uz eksāmeniem izslēdza no semināra, viņš atgriezās pie mātes un tikai gada beigās atrada darbu. Tagad oficiālas darba vietas aizsegā Josifs sevi pilnībā veltīja revolucionārai darbībai.