Pasaule ir pārpilna ar noslēpumiem, ekskluzīvām un nepieejamām vietām, par kurām ļaudis nezina. Reizēm piekļuvi šādai vietai mēģina aizkavēt pati Daba, bet cilvēks, pēc savas būtības, ir ļoti ziņkārīgs. Viss nezināmais, nepieejamais, aizliegtais un slepenais urda cilvēku kā „aizliegtais auglis”. Kopējs visām šīm vietām ir viens – konkrētai vietai nepiederošs cilvēks tur noteikti neiekļūs.
Emergency Operations Center. Šo vietu vēl mēdz saukt par “Laika kalnu”. Slēgts objekts ar paaugstinātu slepenības statusu, ASV valdības Ārkārtas situāciju Federālās aģentūras koordinācijas centrs. Centrs ietilpst ASV Stratēģisko kodolspēku pārvaldes sistēmā, tam ir nopietna, slēgta sakaru sistēma, tai skaitā tiešo sakaru sistēma ar Balto namu. Objekts atrodas kalnos, aptuveni 200 pēdu (1 pēda = 30.48 centimetri ) dziļumā, to apkalpo vairāk nekā 200 darbinieku, kuri pārsvarā ir militārpersonas. Šī stuktūra tika izveidota pagājušā gadsimta 30tajos gados kā metereoloģisks dienests un atrodas Šahtu biroja pārraudzībā, kurš kalnos izmēģināja jaunu tuneļu celtniecību un derīgo izrakteņu iegulu jaunu tehnoloģiju apgūšanu.
Slepenie Vatikāna arhīvi, īstenībā, nav nekāds noslēpums, neskatoties uz to nozīmīgumu. Ikviens var apskatīt vajadzīgo dokumentu. Bet iekļūt arhīvā ir pilnīgi neiespējami. Lai saņemtu informāciju par dokumentu, jāiesniedz pieprasījums. Nav pasaulē līdzīgas iestādes. Kopējais arhīva skapju un plauktu garums ir aptuveni 90 km. Tūkstošiem dažādu sējumu, no kuriem daži ir tik smagi, ka viens cilvēks tos nevar pacelt. Vēsturnieki šo iestādi mēdz saukt par „Svētā Pētera atslēgu”, jo bez šīs atslēgas nebūtu iespējams saprast viduslaiku vēsturi. Ir vēl viens noteikums, kuru sauc par „simtgadu noteikumu”- pēdējo 100 gadu materiāli nav pieejami nevienam. Ja nebūtu šo noteikumu, tad vismaz pusei šīs pasaules „vareno” nāktos izdarīt pašnāvību.
Kaut arī Disnejlenda ir parks bērniem, amerikāņu Disnejlendai ir licence alkohola pārdošanai. Tiesa, iegādāties dzērienus var tikai slēgtajās ballītēs, kuras notiek tad, kad parks tiek apmeklētājiem slēgts. Tomēr Disnejlendā ir viena iestāde, kur alkoholu var nopirkt jebkurā diennakts laikā – Klubs 33. Tas ir slēgts klubs, kurā iekļūt ir praktiski nereāli. Iestājoties klubā jāmaksā biedra nauda, kura variējas no 10 līdz 30 tūkstošiem dolāru. Un pat tam, kurš gatavs iemaksāt naudu, lai piebiedrotos klubam jāstājas rindā, kura izstiepusies 14 gadu garumā.
Pēc dažādām filmām šī iestāde mums ir pazīstama kā Noksa forts (Fort Knox), bet oficiālais tās nosaukums ir “United States Bullion Depository” un atrodas depozitārijs blakus armijas bāzei. Tā ir vieta, kur tiek glabātas ASV zelta rezerves – vairāk nekā 4000 tonnas. Kādu laiku tur tika glabāti ne tikai zelta stieņi, bet arī morfija un opija stratēģiskās rezerves. Otrā pasaules kara laikā glabātuvē tika paslēptas arī Lielbritānijas karaļnama regālijas un Lielā brīvības harta. Glabātuves ēka ir aizsardzības un nepieejamības paraugs ar granīta sienām un 22 tonnu smagām ieejas durvīm, kuras nav iespējams uzspridzināt. Pati glabātuve atveras sarežģītas kombinācijas rezultātā, kuras desmit, atsevišķas daļas zina dažādi darbinieki. Tas liedz iespēju vienam tikt glabātuvē. Glabātuves teritoriju apsargā bruņoti sargi un speciālas policijas vienības. Arī snaiperi helikopteros kontrolē apkārtni. Protams, visapkārt netrūkst arī tādas ietaises, kā signalizācija un videonovērošana.
Ises templis ir Japānas karaliskā sintoistu svētnīca, tā atrodas Honsju salas dienvidos, pie Ises līča, meža vidū. Šis templis glabā japāņu nacionālās reliģijas – sintoisma tradīcijas un ir viena no vecākajām šīs ticības svētnīcām. Svētnīcas koka ēkas ar salmu jumtiem pieder pie jaunākajām celtnēm , jo reizi 20 gados tās tiek nojauktas un būvētas no jauna, tā simbolizējot dzīves atjaunotni. Tempļu komplekss ir slēgts apmeklētājiem, tajā ieeja atļauta tikai priesteriem un Japānas imperatora ģimenei. Tā kā, ja tu neesi piederīgs japāņu imperatora ģimenei, tad vari nolūkoties tikai uz svētnīcas salmu jumtiem vai slepus ieskatīties caur ieejas vārtu balto zīda aizkaru un mēģināt saskatīt noslēpumainās senatnīgās būves.
Reklāma
39. birojs vai vienkārši Nr.39 ir viena no visslēgtākajām un visslepenākajām organizācijām Ziemeļkorejā, kura nodarbojas ar ārvalstu valūtas operācijām. Tai esot 10 – 20 banku rēķini Ķīnā un Šveicē, naudas „atmazgāšanai”. Viss tas notiek ar Ziemeļkorejas līdera Kima Čenira personīgu atbalstu. Par pagājušā gadsimta 70-to gadu beigās dibināto organizāciju, slepenības dēļ, zināms ļoti maz. Ir viedoklis, ka 39. birojs vēl nodarbojas ar narkotiku kontrabandu un nelikumīgu ieroču tirdzniecību. Ziemeļkoreja, protams, noliedz jebkura veida nelikumīgu darbību. Oficiālā informācija liecina, ka biroja paspārnē atrodas 120 ārvalstu tirdzniecības kompānijas, bet pati organizācija atrodas zem nepārtrauktas Kima Čenira kontroles. Ja tu neesi Ziemeļkorejas komunistiskās partijas biedrs, šajā organizācijā darbu neatradīsi.
Naukana kādreiz bija lielākā eskimosu apmetne. Tagad no 20. gadsimta 30tajos gados celtajām barakām palikušas tikai drupas. Ja Čukotkā nebūtu mūžīgais sasalums, iespējams, tikai retais tad uzzinātu par daudzām paleoaziātiskām kultūrām. Viss, kas liecina par pēdējo šīs vietas kultūru ir vaļu ribas, kuras var redzēt piekrastes zālē un vēl dažādi, nesaprotamas izcelsmes kaulu artefakti, kurus šo vietu nedraudzīgā daba un sasalusī zeme izstumj virspusē. Uz šo vietu gan ir iespējams aizbraukt, bet tikai ar laivu pa Beringa šaurumu no jūnija līdz augustam. Par šo vietu var teikt, ka te pati Daba pretojas cilvēku klātbūtnei.
Mormoņu slepenā baznīca ir neparasta celtne un ir izkalta granīta klintī. Baznīcas kalpotāji savā starpā ēku dēvē vienkārši par Vault. Īstenībā, tas ir vesels labirintu komplekss ar daudzām telpām, kurās ir viegli apmaldīties. Baznīca ir aprīkota ar temperatūras un mitruma kontroles sistēmām, lai tur glabātās relikvijas uzglabātos optimālos apstākļos. Tāpat arī ir uzstādīti kustības, gaisa spiediena, uguns un dūmu kontroles sensori, kuri kopā ar daudzu tonnu smagajām durvīm un apsardzi pilnībā liedz tur iekļūt. Visas šīs ierīces pilnībā izslēdz arī eksponātu bojāšanos, kuru vidū (pēc baumām) esot daudz senu artefaktu, rakstu ruļļu, grāmatu, dažādu dokumentu un citu vērtību.
Reklāma
Vislielākā reto automašīnu kolekcija pieder Brunejas sultānam Hasanalam Bolkiaham (Hassanal Bolkiah Mu'izzadin Waddaulah). Viņa kolekcijā esot ap 7000 braucamo, kuru vērtība tiek lēsta ap 5 miljardiem dolāru. Kaut gan šis skaitlis var būt arī savādāks, jo laiku pa laikam daļu no savas kolekcijas pērlēm monarhs izpārdod vai nopērk kādu jaunu. Tā, reiz no visiem saražotajiem 77 Aston Martin One-77, sultāns vienā reizē nopircis 10. Interesantākais ir tas, ka valdnieks savu kolekciju atļauj izmantot ne tikai ģimenes locekļiem, bet arī augsti stāvošiem valsts ierēdņiem. Ja gribi pavizināties ar sultāna spēkratiem, tev jākļūst par viņa ģimenes locekli vai, vismaz, kādu ministru.
Ņujorkas Federālā rezervju banka (The Federal Reserve Bank of New York) atrodas dažus kvartālus no Volstrītas (Wall Street). Visu naudas glabātuvi, kura atrodas piecu stāvu dziļumā, apsargi spēj aplenkt 28 sekundēs. Telpa, kurā glabājas ap 7000 tonu zelta par 90 miljardiem dolāru ir milzīgs, 90 tonnu smags tēraauda cilindrs un tai nav durvju. Nokļūt tajā var pa šauru gaiteni, kurš ir divus metrus augsts. Katru vakaru cilindrs tiek pagriezts, tādējādi, nobloķējot piekļuvi. Liela daļa šeit glabātā zelta pieder dažādām valstīm un bankas administrācija nav tiesīga izpaust īpašnieku.