Daži fakti, par dažu dzīvnieku rīcību briesmu gadījumā.
Vai jūs to zinājāt?6
64
1
Ar parastas galvas smadzeņu skenēšanas palīdzību, zinātnieki noskaidroja, ka vīrieši un sievietes ļoti atšķirīgi reaģē uz briesmām. Vīrieši, kā likums, mobilizējas un gatavojas aktīvai rīcībai, bet sievietes nobīstās un cenšas aizbēgt.
Lācis nekad neuzbrūk stāvus. Tas var uz neilgu laiku nostāties uz pakaļējām ķepām, lai paskatītos apkārt, bet uzbrūk lācis vienmēr atrodoties uz visām 4. Aizbēgt no sekojoša lāča nav iespējams. Ar vienu ķepas sitienu, pieaudzis lācis spēj salauzt muguru bullim.
Reklāma
Susļiki briesmu gadījumā no gaisa svilpj, bet briesmu gadījumā uz zemes - šušina. Suļika svilpšana var būt dzirdama pat 1.5km attālumā.
Vilks briesmu gadījumā rūpēsies tikai par sevi pašu. Tāpēc vilks var pat pamest savus bērnus, ja tādā veidā palielināsies viņa izdzīvošanas iespējas.
Oposums kritiskajā situācijā krīt un izliekas par mirušu. Tajā brīdī viņa acis kļūst kā no stikla, no mutes tek putas, bet caur anālo atveri izdalās sekrēts, kas izdala nepatīkamu smaku. Starp citu, šo parādību oposums nespēj kontrolēt, tas ir vienkāršs instinkts, kas ir saistīts ar bailēm.
Reklāma
Ķenguri viens otram padod signālus par briesmām ar astes palīdzību: ieraugot plēsēju viņi sāk dauzīt ar asti pa zemi. Izdzirdot šo signālu, ķenguri izklīst. Ar plēsēju parasti cīnās tikai barvedis.
Ziloņi mīcās uz vietas. Viņi spēj caur zemi nosūtīt signālu 32km attālumā. Adresāti šo signālu uztver caur kājām. Ir zināmi gadījumi, kad izdzirdot šo signālu no ziloņiem, kas nokļuvuši malumednieku slazdos, cits ziloņu bars, kas atradās 60km attālumā izmainīja savu maršrutu un apgāja malumedniekus ar līkumu.